دكتر كدخدايي:

اعداد و ارقام لایحه بودجه شفافیت لازم را ندارد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی شورای نگهبان در حاشيه جلسه امروز شوراي نگهبان گفت: آنطور كه بايد در بیان و درج اعداد و ارقام لایحه بودجه شفافیت و دقت لازم وجود ندارد.

دكتر کدخدایی سخنگوي شوراي نگهبان در حاشیه جلسه امروز شورای نگهبان با اشاره به بررسی بودجه در كميسيون تلفيق مجلس شورای اسلامی گفت: درباره بودجه متأسفانه اشکالات متعددی وجود دارد بویژه آنکه آنطور که باید و شاید در بیان اعداد و ارقام شفافیت لازم وجود ندارد؛ موضوعی که اخیراً هم در رسانه‌ها مطرح شده است.
وی با تأکید بر اينكه وظیفه دولت و مجلس است که شفافیت لازم را در بودجه ایجاد کنند، افزود: نکات و ایراداتی که شوراي نگهبان در سال‌های گذشته به لايحه بودجه وارد دانسته، بايد از سوي دولت و مجلس برطرف شود و تقاضای ما این است که با توجه به اشکالاتی که در سال‌های گذشته به لایحه بودجه داشتیم، نمایندگان این لایحه را با دقت بیشتری بررسي و تصویب کنند.
دكتر كدخدايي افزود: يك اشکال کلی دیگری که وجود دارد این است که شوراي نگهبان همیشه از لحاظ مدت زمان بررسی لایحه بودجه در مضیقه است و فرصت ۲۰ روزه براي بررسي و اظهارنظر كافي نيست.
سخنگوي شوراي نگهبان ابراز امیدواری کرد: دولت و مجلس در سال‌های آینده به گونه‌ای عمل نمايند تا اين شورا بتواند در زمان محدودي كه براي بررسي لايحه بودجه دارد، استفاده كند و این فرصت را از شورای نگهبان نگيرند.
دكتر کدخدایی همچنین با اشاره به عضویت و آغاز به کار آیت‌الله آملی‌لاریجانی در شورای نگهبان گفت: خوشبختانه آیت‌الله لاریجانی در ۲۰ سال گذشته در مناصب مهمی حضور داشته است و قبلاً نیز حضور وی را در شورای نگهبان تجربه کرده بودیم.
سخنگوي شوراي نگهبان در پايان افزود: آیت‌الله آملی لاریجانی در سمت ریاست قوه قضاییه ایفای نقش کرده است و اکنون كه در شرف اتمام مسئولیتش در آن قوه است، خوشحالیم که دوباره در شورای نگهبان حضور دارند؛ امیدواریم امور شورا با حضور وی پیشرفت بیشتری داشته باشد.