محسن رضایی در سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی:

اطلاعات ایران بزرگترین اطلاعات خاورمیانه است

به گزارش نویدتهران، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز اطلاعات ایران بزرگترین اطلاعات خاورمیانه است، گفت: وقتی اسرار و اسناد داعش منتشر شود، خواهید دید ما در عمق داعش نفوذ کرده بودیم.

سرلشگر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی که به مناسبت ۵ دی سالروز تاسیس سپاه حفاظت هواپیمایی ایراد شد، اظهار داشت: امروز ایران بزرگترین اطلاعات غرب آسیا را دارد و روزی که اسناد فروپاشی داعش منتشر شود، معلوم می‌شود که ما در عمق داعش نفوذ کرده بودیم.

رضایی ادامه داد: قدرت‌های خارجی عمدا تلاش کردند که ایران اقتدار نداشته باشد و در این راه سرزمین‌های زیادی را ایران از جدا کرده و اموال و منابع ایران را بردند.

وی گفت: در آن زمان ملت ایرانی، ملتی وابسته و بی هویت شدی اما انقلاب اسلامی آمد تا این خلاءها را پر کند و اقتدار و امنیت به کشور بازگردد.

رضایی خاطرنشان کرد: وقتی با دستور امام(ره) به فرمانده سپاه تهران دستور دادم که هیچ هواپیمایی دیگر نباید ربوده شود و دو سه پاسدار باید در هواپیما حضور داشته باشند، باور نمی‌کرد که سپاه وارد هواپیماها شود.

وی گفت: با شروع این کار، همان ابتدا جلوی هشت مورد هواپیما ربایی گرفته شد.

رضایی تصریح کرد: در آن زمان برخی فکر می‌کردند که سپاه کار غیرقانونی انجام می‌دهد.

وی اظهار داشت: یک مرتبه که در جریان یک هواپیماربایی در آسمان اصفهان، درگیری شدیدی بین هواپیماربایان و پاسداران ما در داخل هواپیما صورت گرفت و پاسدار ما در حالی که مجروح و کف هواپیما بود، با کلت‌هایی که مخصوص تیراندازی در هواپیماست به قلب هواپیماربا شلیک کرد و عملیات خنثی شد و هواپیما در اصفهان فرود آمد و خبرش در جهان پیچید.

وی گفت: زمانی ما اقتدار و امنیت را در داخل تامین می‌کردیم اما امروز این امنیت خارج از مرزها و در منطقه ایجاد می‌شود و ما در بیرون از مرزها با تروریست‌ها می‌جنگیم چراکه چون امنیت ما به امنیت منطقه گره خورده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: امروز اقتدار به عراق و سوریه برگشته و به فلسطین هم برخواهد گشت و امنیت و اقتدار منطقه به محوریت ایران کامل خواهد شد.

رضایی گفت: دولتمردان امروز مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند و امنیت و اقتدار امروز فضا را آماده کرده تا در دیگر حوزه های اقتصادی و فرهنگی و صنعتی و … هم پیشرفت کنیم.