سردار حسین رحیمی :

اشراف اطلاعاتی پلیس ‌در بازار تهران

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اشراف اطلاعاتی پلیس ‌در بازار تهران، گفت: ۱۸ نفر از نوچه‌ها و عوامل باند سلطان سکه به پلیس احضار ، تعدادی بازداشت و عده‌ای از آنها نیز با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح دستگیری اراذل، اوباش و مزاحمان نوامیس در خصوص آخرین وضعیت پرونده سلطان سکه و دستگیری عوامل مرتبط با این فرد، گفت: پرونده‌های مختلفی از سوی پلیس در حال رسیدگی است که یکی از این موارد پرونده سلطان سکه می باشد؛ شخصی به نام وحید مظلومین که روز گذشته از سوی سخنگوی قوه قضائیه، نام وی اعلام شد.

رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: بالغ بر 18 نفر از نوچه‌ها و عوامل باند سلطان سکه به پلیس احضار شده‌ که برخی بازداشت و برخی نیز با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به بررسی گردش و حساب‌های مالی سلطان سکه و زیر شاخه های وی، بیان داشت: با کمک بانک مرکزی، حساب‌های این افراد به طور دقیق در حال بررسی است؛ تمام عوامل این باند نیز شناسایی شده‌اند و پرونده به صورت کامل و با ابعاد جدیدی از جرائم در دست کار است ضمن اینکه این فرد در سال 91 به اعدام نیز محکوم شده بود.

سردار رحیمی با تأکید بر این مطلب که پلیس این پرونده را با تمام قدرت و به طور شبانه‌روزی در دستورکار دارد، گفت: این فرد هم‌اکنون در پلیس آگاهی نگهداری می‌شود.

فرمانده انتظامی پایتخت افزود: برخی از افرادی که به عنوان عوامل سلطان سکه دستگیر شده‌اند جزو 90 نفری هستند که در 25 اسفند 96 دستگیر شده و با قرار وثیقه 8 و 10 میلیاردی آزاد بودند.

وی در خصوص کری‌خوانی‌هایی که بعد از قتل وحید مرادی در فضای مجازی به وقوع پیوست، گفت:‌ چهار نفر از کسانی که در فضای مجازی کری‌خوانی کرده بودند، در اجرای این طرح دستگیر شدند.

سردار رحیمی درباره وضعیت بازار سکه و ارز اعلام کرد: 50 نفر از لیست خریداران عمده سکه در اختیار پلیس است؛ همچنین 35 شرکتی که در بحث ورود موبایل به کشور اقدام کرده بودند نیز در اختیار پلیس‌ هستند و همچنین سه بازپرس ویژه از طرف دادستان تهران مسئول این پرونده شده‌اند.

وی گفت: بعد از دستگیری سلطان سکه و احضار عوامل وی، روند صعودی موجود متوقف و هم‌اینک روند رو به کاهش است؛البته عده‌ای به صورت خزنده در بازار سکه و طلا فعالیت می‌کنند که تمام اقدامات آنها تحت کنترل است.

رئیس پلیس تهران بزرگ در خاتمه گفت: در بازار تهران پلیس با اشراف اطلاعاتی به صورت نامحسوس فعالیت دارد و در این زمینه نیز دستگیری‌هایی داشته‌است. *