نماینده ولی فقیه در سپاه:

اشتباه گرفتن دشمن ، خطر اصلی برای علماء و جهان اسلام

به گزارش نویدتهران، حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به نقش مهم روحانیت در مبارزه با استعمار و استبداد تأکید کرد: شهادت فقیهان و عالمان بزرگواری در طول 8 سال دفاع حق علیه باطل گواه صادقی بر پیشاهنگی روحانیت در مقابله با تجاوز دشمن و مبارزه با استعمار، استبداد و کج فکری است.

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم اجلاس روحانیت کنگره سرداران و 12هزار شهید استان آذربایجان غربی که در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد ، تبیین اسلام ناب محمدی را مهم ترین رسالت علماء اسلام پس از دوران نبوت و امامت خواند و گفت : رسالت علماء اسلام پس از دوران نبوت و امامت استمرار بخشیدن به اهداف بعثت و امامت از جمله تبیین اسلام ناب بر مبنای گفتمان بعثت ، شکل دهی حکومت دینی در چارچوب مبانی بعثت و پاسداری از حکومت دینی می باشد.

وی از سیدجمال الدین اسدآبادی ، شیخ محمد عبده ، سید قطب ، شیخ شلتوت ، آیت الله بروجردی و حضرت امام خمینی(ره) بعنوان منادیان بیداری دینی در تاریخ معاصر یاد کرد و افزود: در طول 150 سال گذشته علما و روحانیت نقش سنگین پاسداری از اندیشه‌های اسلامی را بر عهده داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی ، مکاتب و گفتمان های انحرافی از جمله لیبراسیم ، مارکسیسم ، سکولاریسم و ملی گرائی را تهدید علیه کیان اسلام خواند و تأکید کرد: جغرافیای جهان اسلام و منطقه غرب آسیا جولانگاه اندیشه‌ها و گفتمان‌های غیر دینی شده است که باید گفتمان نبوی و سنت نبوی جایگزین گردد .

نماینده ولی فقیه در سپاه ، شناخت دشمن را یکی دیگر از تکالیف روحانیت شیعه و سنی دانست و ادامه داد : خطر اصلی برای علماء و جهان اسلام اشتباه گرفتن دشمن و سکوت در برابر ارتجاع است چرا که تمامی سعی دشمن برای تضعیف جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی هدف تهاجم فرهنگی دشمن را تقابل با اسلام و قرآن خواند و گفت: دشمن با ترویج اسلام هراسی و جنگ های نیابتی سعی در تخریب چهره اسلام دارد بطوریکه با توهین به قرآن و آتش زدن آن هم به مقصود خود نرسیده اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه به نیت شوم استکبار در به راه اندازی جنگ های نیابتی در خاورمیانه پرداخت و افزود: مقابله با خیزش های اسلامی ، ایجاد تقابل بین ملل اسلامی و تضعیف توان نظامی و دفاعی کشورهای اسلامی از اهداف مهم استکبار جهانی در به راه اندازی جنگ های نیابتی در منطقه غرب آسیا است .

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی ادامه داد : دشمن در تلاش است تا با مسخ هویت دینی و اخلال در مدیریت کشورها نسبت به تجزیه دولت های اسلامی اقدام نماید که با هوشیاری علماء این نقشه شوم مثل همیشه با شکست مواجه خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه مهم ترین تهدید برای یک انقلاب را دستبرد در نرم افزار آن خواند و خاطر نشان کرد: خطرناک‌ترین هجمه ای که می تواند اسلام و انقلاب را تهدید کند تصرف در مفاهیم انقلابی است که در این راستا روحانیت در عرصه مقابله با تحریف و بصیرت افزایی نقش مهمی بر عهده دارند.

وی به نقش های مختلف روحانیت در دفاع مقدس اعم از اخلاقی ، تبلیغی و آموزشی اشاره کرد و گفت : این نقش با تبیین، روشنگری و تربیت نوجوانان و جوانان از مساجد و محافل دینی آغاز و تا سنگرهای رزمندگان اسلام کشیده شد و با حضور این قشر عزیز و گرامی به عنوان رزمنده و انجام کارهای نظامی در کنار وظیفه تبلیغ دین نیز بسیار خوب درخشیدند و شهدای عزیزی را تقدیم اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه یک بعدی نبودن روحانیت و توانمندی این قشر در عرصه های مختلف حتی مدیریت و فرماندهی یگان های عملیاتی را بسیار خوب توصیف کرد و افزود : حضور روحانیت در جبهه در طول دوران 8 سال دفاع مقدس برای ارتقاء توان رزمی ، افزایش معنویت و مقابله با جنگ روانی دشمن اهمیت بسزائی داشت.

وی با تجلیل از 87 شهید روحانی آذربایجان غربی گفت : شهادت فقیهان و عالمان بزرگواری در طول 8 سال دفاع حق علیه باطل گواه صادقی بر پیشاهنگی روحانیت در مقابله با تجاوز دشمن و مبارزه با استعمار، استبداد و کج فکری است.

وی در پایان از کلیه برگزار کنندگان کنگره 12هزار شهید استان آذربایجان غربی تشکر کرد.