وزیر بهداشت در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری با کره جنوبی؛

استفاده از تجارب علمی و بین المللی موفق در حوزه بیمه ضروری است

به گزارش نویدتهران،وزیر بهداشت گفت: صنعت بیمه بسیار اهمیت دارد و باید در این زمینه از تجارب علمی و بین المللی موفق ثابت شده، استفاده کنیم و به آن، بها دهیم.

دکتر هاشمی در حاشیه انعقاد تفاهم نامه ساخت سه بیمارستان با کره جنوبی با بیان این که کره جنوبی یکی از کشورهایی است که در دو دهه گذشته پیشرفت های خوبی داشته است، افزود: معتقدم با توجه به فرصتهای پیش رو، باید از تجربیات بخش دولتی و خصوصی استفاده کنیم بویژه که شرکت های خصوصی و بانک ها علاقمند به سرمایه گذاری در کشور ایران هستند و ما نیز علاقمندیم که در حوزه سلامت با توسعه خدمات، احترام بیشتری به مردم گذاشته و خدمات بهتری را در اختیارشان قرار دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به امضای تفاهم نامه ساخت ۳ بیمارستان در ایران با کره جنوبی افزود: صنعت بیمه بسیار حائز اهمیت است و من در دولت یازدهم خیلی دراین خصوص صحبت کردم و معتقدم اگر بیمه درست شود سلامت اعم از بهداشت و درمان هم درست خواهد شد. ولی باید از همان راهکارهایی که در تجربه های علمی و بین المللی ثابت شده است، استفاده کنیم و به آنچه که لازم است، بها بدهیم.

دکتر هاشمی در ادامه نظم و انضباط سیستم سلامت کره جنوبی را که به بهره وری بیشتر و به صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند، مورد اشاره قرار داد و گفت: این حوزه می تواند برای ما الگو باشد و امیدوارم که هم بخش دولتی و خصوصی حداکثر استفاده را از این همکاریها ببرند .

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: در مذاکراتی که با وزیر کره جنوبی داشتم تاکید کردم که هر دو وزارتخانه باید در جهت منافع مشترک تلاش کنند و طبیعی است که هردو طرف باید صاحب امتیاز باشند و امیدوارم آنچه را که امروز امضا کردیم فقط روی کاغذ نماند.