عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

استعفای حریری به سود مردم لبنان است

به گزارش نویدتهران،فلاحت‌پیشه با تاکید بر سود مردم لبنان از استعفای سعد حریری گفت: عربستان در راستای اتخاذ سیاست‌های انتحاری شرایط استعفای حریری را تعبیه کرد .
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در خصوص اعلام استعفای سعد حریری در خاک عربستان، گفت: استعفای حریری به سود مردم لبنان است زیرا ناکارآمدی سعد حریری در لبنان مشخص و بازیگری وی در نقش نخست‌وزیری لبنان با وجود وابستگی به عربستان سعودی از مدت‌ها پیش مشخص شده بود.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در مدت اخیر و در شرایط مشغولیسعد حریری به انجام مبادلات اقتصادی با عربستان، حزب الله لبنان در صف میدان مبارزه با داعش بود، گروه افراطی که تسخیر تمام کشور لبنان را هدف قرار داده بودند.

وی با بیان اینکه تمام ملت لبنان اعم از مسیحیان، مسلمانان سنی و دروزیان خود را مدیون حزب‌الله این جریان مقاومت شیعی می‌دانند، افزود: هرچند برخی تلاش‌ها برای خروج تاریخ ایثارگری و مقاومت حزب الله از ذهن ملت لبنان انجام گرفت اما در واقعیت نبود حزب‌الله سبب بلعیده شدن لبنان توسط رژیم صهیونیستی می‌شد.

فلاحت‌پیشه با یادآوری جنگ 33 روزه لبنان، گفت: در این شرایط لبنان که داعش هم شکل گرفت و حزب‌الله همچنان پیروز میدان بود اما دولت لبنان نمی‌بایست به عربستان وابسته شود و ارتباطات پنهان با حامیان سعودی برقرار کند، لذا به دلیل اقدامات نادرست وی مجبور به استعفا با ادعای تهدید جانی شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: استعفای حریری با بیان ادعای دروغین و نخ نما مطرح شد، اما در واقعیت پس از وی قطعا دولتی بهتر و منسجم‌تر در لبنان تشکیل خواهد شد، متاسفانه عربستانی‌ها در راستای اتخاذ سیاست‌های انتحاری شرایط استعفای حریری را تعبیه کردند تا «ایران هراسی» را در سطح منطقه بسط و توسعه دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با وجود این اقدامات و اتخاذ چنین تصمیم‌هایی در سطح خاورمیانه، کشورهای منطقه برای ارتقا دیپلماسی عمومی با اروپایی‌ها به سمت توجیه سیاست‌های دفاعی ایران، قدرت سپاه پاسداران و توان موشکی جمهوری اسلامی خواهند رفت.