وزیر اطلاعات:

ارتقا امنیت موجب حفظ سرمایه های انسانی و مادی کشور است

به گزارش نویدتهران،وزیر اطلاعات گفت: برخورد قهرآمیز، دستگیری و زندانی کردن بدهکاران بانکی و فعالان اقتصادی متخلف اشتباه است و باید با راهنمایی آنها را به سمت تأمین مایحتاج کشور سوق داد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی در جلسه شورای اداری لرستان، کاهش تسهیلات بانکی را یکی از روش های تأثیرگذار در این حوزه دانست و افزود : ایجاد امنیت اقتصادی و تشویق به سرمایه گذاری از ضرورت های امروز کشور است.
وزیر اطلاعات با انتقاد از اذیت و آزار مردم در فضای مجازی گفت: این امر در شأن جامعه ایمانی نیست و همه از جمله مسئولان باید به نحوی عمل کنند تا آرامش و امنیت از مردم سلب نشود.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر علوی تصریح کرد: مردم حق داشتن امنیت با تمامی ابعاد آن را دارند و دستگاه اطلاعات نیز باید امنیت روانی و اقتصادی آحاد جامعه را تأمین کند تا شکوفایی در تمامی عرصه ها تحقق یابد.
وی گفت: ارتقا امنیت موجب حفظ سرمایه های انسانی و مادی کشور است که نباید تحت عنوان برخورد با مفاسد اقتصادی، آرامش فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران را به خطر انداخت.
وزیر اطلاعات افزود: جنگ روانی و القای عداوت از جمله اقدامات دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی است که باید برای مقابله با دسیسه بدخواهان نظام، از دامن زدن به مسائل اختلافی پرهیز کرد.
حجت الاسلام دکتر علوی با تقدیر از رقبای دولت که در برابر نیرنگ دشمنان پیام همدلی و وحدت داده اند، گفت: مردم با ایجاد امید در جامعه و پیوند مسئولان، مشکلات و نارسایی ها را تحمل می کنند.
وی تصریح کرد: دشمنان، با ورود به جنگ اقتصادی، واحدهای تولیدی و عرصه های کارآفرینی را هدف قرار داده اند که باید در این شرایط نسبت به رفع مشکلات این قشر تلاش کرد.
وزیر اطلاعات ادامه داد: مسئولان باید حرف مردم را شنیده و دغدغه آنان را با تدبیر برطرف کنند چراکه می توان با همدلی مسئولان در درد و رنج مردم و همراهی آنان برای رفع مشکلات، با موفقیت از این برهه عبور کرد.
حجت الاسلام دکتر علوی گفت: مسئولان باید سنگ صبور ملت بوده و آرامش و بردباری داشته باشند.
وی اظهار داشت: مدیران جمهوری اسلامی باید فرصت خدمتگزاری به مردم را ارج نهاده و بدون منت و کم کاری، به این ملت وفادار و ولایتمدار خدمت کنند.
وی تصریح کرد: عملکرد شایسته مدیران کل ادارات اطلاعات در سراسر کشور از جمله لرستان نیز موجب وحدت و هم افزایی دستگاه ها و نهادهای دولتی بوده است.
حجت الاسلام دکتر علوی افزود: ارتقا احساس امنیت و آرامش همراه با نشاط برای مردم و جامعه ضروری است و موجب رشد معنوی می شود.
وی با تاکید بر حفظ امنیت، جان، مال، آبروی افراد و امنیت اخلاقی جامعه بر اساس آیات و روایات اظهار داشت: اسلام با هر فردی که امنیت جامعه را با هتک، توهین و افترا به خطر می اندازد، برخورد می کند.
وی همچنین با تقدیر از مسئولان لرستان برای خدمتگزاری به مردم بیان کرد: افرادی که کارنامه خود را با ظلم و بی عدالتی سیاه نمی کنند، حق برخورداری از امنیت را دارند.
شایان ذکر است در این مراسم مدیر کل جدید اطلاعات لرستان معرفی و منصوب شد.