آیت الله العظمی نوری همدانی:

اربعین جریان اصیل اسلام است/طرفداران جبهه حق با سلاح ایمان به میدان بیایند

به گزارش نویدتهران،حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه اربعین مانور بزرگ شیعه برای عرض ارادت به محضر امام حسین(ع) است گفتند: به لطف خدا این مراسم هر سال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود و می توان گفت که اربعین جریان اصیل اسلام است.
حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار موکب حضرت معصومه(س) که در دفتر معظم له در قم برگزار شد، به تبیین اهمیت شرکت در راهپیمایی با شکوه اربعین پرداختند و گفتند: همواره در طول تاریخ طرفداران جبهه حق با سلاح معنویت به میدان آمده اند و جبهه باطل با سلاح های مادی.
معظم له افزودند: طبق روایت شریف معصوم(ع) یکی از نشانه های مومن واقعی زیارت اربعین است چرا که در طول تاریخ همواره جباران و ظالمان درصدد از بین بردن عاشورا و مکتب نورانی اهل بیت(ع) بوده اند.
این مرجع تقلید با اشاره به ممنوعیت عزاداری امام حسین(ع) در بعضی از کشورهای عربی تاکید کردند: امسال عزاداری برای سیدالشهدا(ع) در کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین ممنوع بود و حتی در سال گذشته کسانی که از مصر برای زیارت اربعین رفته بودند مورد آزار و اذیت حکام مصر قرار می گرفتند و این نشانه ترس اهل باطل از قیام امام حسین (ع) و جریان عاشوراست.
حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان با بیان اینکه اربعین مانور بزرگ شیعه برای عرض ارادت به محضر امام حسین(ع) است گفتند: اربعین مانور بزرگ شیعیان است و هر سال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود و می توان گفت که اربعین جریان اصیل اسلام است.