امیرعبداللهیان مطرح کرد:

اذعان آمریکا به کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی به سعودی در جنگ یمن

به گزارش نویدتهران،دستیار وی‍ژه رئیس مجلس در امور بین الملل با بیان اینکه موشک‌های پرتاب شده از یمن به ریاض و ابوظبی ایرانی نیست،‌ گفت: یمنی‌ها و حتی برخی عشایر و قبایل آن به فناوری ساخت موشک دست یافته‌اند.
حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه موشک های پرتاب شده ازسوی یمنی ها به ریاض و ابوظبی قطعا ایرانی نیست،گفت: از دیرباز در یمن به ازای هر فرد چهار سلاح وجود دارد.

دستیار وی‍ژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه یادآور شد: زمانی از یک مقام سازمان ملل در مذاکره ای دیپلماتیک شنیدم که در سایه جنگ سعودی در یمن حتی برخی عشایر و قبایل در این کشور به موشک دست یافته اند.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایش ساختگی آمریکایی-سعودی در مصاحبه نیکی هیلی یک افتضاح سیاسی است، اظهار داشت: از ابتدای تجاوز غیرقانونی ریاض و ابوظبی به یمن و از زمان اوباما بارها مقامات ارشد آمریکا به صورت آشکار اعلام کرده اند که آمریکا در جنگ یمن به عربستان سعودی کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی می کند.

امیرعبداللهیان ادامه داد:متأسفانه کشتار عظیم مردم مظلوم یمن طی سه سال گذشته صرفا با سلاح های جدید آمریکایی و غربی و با کمک گسترده رژیم نامشروع اسرائیل انجام شده است ضمن اینکه حل بحران یمن صرفا راه حل سیاسی دارد و این نمایش های نخ نمای آمریکا و عربستان خریداری ندارد.

وی افزود: امروز انصارالله و متحدان یمنی آن در بهترین شرایط دفاع مشروع و مقاومت درمقابل حملات نظامی متجاوزان هستند همچنین امارات،ریاض و آمریکا با فرافکنی نمی توانند خود را با روش نظامی به مردم مقاوم یمن تحمیل کنند و شکست اقدامات نظامی در یمن قطعی داشت.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان خاطرنشان کرد:جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند اعلام می کند که یمن و بحرین صرفا راه حل سیاسی مبتنی بر عقلانیت دارد.