وزیر نیرو:

احداث ۱۱۱ هزار کیلومتر شبکه انتقال و توزیع

به گزارش نویدتهران،وزیر نیرو با اشاره به اینکه وزارت نیرو در استان قزوین ۶۴ پروژه بزرگ آب و برق در دست اجرا دارد، گفت: پروژه‌های یاد شده با اعتباری بالغ‌بر یک‌هزار میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال ساخت هستند.

رضا اردکانیان  در مراسم افتتاح پست برق دشت‌آبی بوئین زهرا با تاکید بر اینکه این پست نقش مهمی در تأمین برق پایدار استان قزوین دارد، یادآور شد: با وجود تحریم‌ها این دولت توانسته است از سال ۹۲ تاکنون ۱۱۱ هزار کیلومتر شبکه توزیع و فوق توزیع در کشور احداث کند؛ به تعبیری در هر سال ۱۸ هزار کیلومتر خطوط برق در کشور ایجاد شده است.
وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته، ایران به هاب انرژی در منطقه تبدیل شده و امکان تبادل انرژی با تمام همسایگان دارای مرز مشترک زمینی فراهم شده است که این مهم در توسعه کشور و افزایش احساس امنیت و آرامش خاطر مردم نقش موثری دارد.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه قدیمی‌ترین و مدرن‌ترین شبکه آبیاری در قزوین در دست بهره‌برداری است، ادامه داد: درصددیم تا با تکمیل دو سد استان، آب شرب و کشاورزی مناسبی برای این منطقه تامین شود و در کنار آن به توسعه طرح‌های تصفیه فاضلاب و استفاده از پساب بپردازیم.