سردار حسین اشتری:

اجرای طرح های مستمر انتظامی در راستای تامین امنیت پایتخت

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به وضعیت امنیتی مطلوب شهر تهران ، گفت: مدیریت تجمعات اخیر سپرده گذاران برخی از موسسات مالی و اعتباری بدون تنش و درگیری از اقدامات قابل توجه پلیس است.
سردار حسین اشتری در حاشیه همایش عمومی فرماندهان و مدیران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش بویژه سردار حسین رحیمی اظهار داشت: امروز همایشی با حضور فرماندهان ، روسا، مدیران و معاونان فرماندهی انتظامی پایتخت برگزار و موضوعاتی درباره توجه و اهتمام بیشتر در تامین امنیت شهر تهران و برخورد با جرایم مطرح شد.
وی افزود: آمارها حاکی از اقدامات مطلوب پلیس تهران بزرگ است به طوریکه این پلیس در برخورد با جرایم خشن ، شناسایی و دستگیری مجرمان ، توفیقات خوبی داشته است.
فرمانده ناجا از کاهش 11 درصدی جان باختگان در تصادفات شهری تهران طی 4 ماه اخیر خبر داد و افزود: بحمدالله و با همت همکارانم در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، شاهد اقدامات و نتایج مثبتی در حوزه ترافیکی و انتظامی هستیم که این مهم ، رضایت مندی مردم را نیز در پی داشته و امید است این روند با همین قوت در آینده تداوم داشته باشد.
عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: امروز نیروی انتظامی افتخار دارد برای امنیت ، آرامش و نظم در شهرها و جای جای کشور، در خدمت مردم باشد و در راستای اجرای ماموریت ها توفیقات خوبی داشته ایم البته به این حد قائل نیستیم و مصمم هستیم با توان بیشتری به مردم خدمت کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که رویکرد ناجا در مواجهه با تجمعات اخیر سپرده گذاران برخی موسسات مالی و اعتباری گفت: با هر تجمع غیرقانونی بدون مجوز مخالف هستیم و وظیفه ما برخورد با تجمعات غیر قانونی است اما مدیریت تجمعات اخیر سپرده گذاران برخی موسسات مالی و اعتباری بدون درگیری و تنش یکی از اقدامات قابل توجه پلیس است .
اشتری اضافه کرد: امید است مشکل این عزیزان نیز به صورت ریشه ای و با توجه دولت حل و فصل شود اما همواره تلاش همکارانم در تهران و سراسر کشور ساماندهی و مدیریت اینگونه تجمعات است.
فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به وضعیت امنیتی مطلوب تهران بیان کرد: با اجرای طرح هایی چون ” رعد ” توسط همکارانم در پلیس پایتخت ، با مخلان نظم و امنیت و سودجویان برخورد لازم صورت می گیرد و پلیس هرگز به هنجارشکنان اجازه جولان نخواهد داد.
سردار اشتری تاکید کرد: با هر فرد یا گروهی که به دنبال تجاوز به حقوق مردم هستند برخورد انتظامی و قضائی می شود. مردم با مشاهده رفتارهای خارج از قانون ، مراتب را به پلیس گزارش دهند.
وی در ادامه حل معضل ترافیک را یکی از رویکردهای پلیس معرفی و عنوان کرد: مدیریت و انضباط بخشی ترافیکی یکی از دغدغه های جدی پلیس است و حل این معضل نیازمند برنامه ریزی و اهتمام بیشتر مدیران شهری و ترافیکی است ؛ هرچند پلیس در این راستا طرح های خود را به جد دنبال می کند./