اجرای طرح جمعی گشت شبانه معاونان دادستان تهران در شب یلدا

به گزارش نویدتهران، طرح جمعی گشت شبانه معاونان دادستان تهران در شب یلدا (۳۰/۱۰/۹۶) با حضور در بازداشتگاه ها، کلانتری ها، بیمارستان ها، اماکن حضور معتادین متجاهر، ورزشگاه ها، مراکز آتش نشانی، سوله‌های بحران (با توجه به زلزله اخیر) و برخی رستوران‌ها به ریاست جعفری دولت آبادی دادستان تهران اجرا شد.

دادستان تهران در جلسه مقدماتی طرح جمعی گشت شبانه معاونان در شب یلدا با تشریح وضعیت اجتماعی شهر تهران، بررسی نحوه ارائه خدمات در شب‌ها به شهروندان و لزوم نظارت سرپرستان نواحی دادسرا بر بازداشتگاه ها، کلانتری ها، وضعیت خدمت رسانی به شهروندان، معاونان دادستان به گروه‌های چند نفره تقسیم شدند و مقرر گردید هر گروه حداقل از یک کلانتری، اورژانس یک بیمارستان، یک بازداشتگاه، اماکن مرتبط با حضور معتادین متجاهر، برخی اماکن عمومی مثل بوستان‌ها و رستوران‌های عرضه کننده قلیان بازدید کنند.

جعفری دولت آبادی دادستان تهران با حضور در بازداشتگاه آگاهی مرکز با ۲۲۰ نفر از متهمین بازداشتی ملاقات چهره به چهره کرد و حسب مورد دستور لازم داده شد. بازدید از مناطق حضور معتادین متجاهر در جنوب شهر و گفت و گو با آنان موضوع دیگری بود که دادستان تهران به آن توجه کرد. معتادین رها شده در معابر از فقدان اماکنی برای بیتوته کردن در شب‌ها گلایه‌مند بودند، اما تعداد آنان در مقایسه با بازدید‌های گذشته کاهش یافته بود. کسبه منطقه نیز از نا امنی ناشی از حضور معتادان در معابر عمومی شدیدا انتقاد کردند.

بازدید از مراکز عرضه کننده قلیان در تهران از جمله در منظقه فرحزاد که با حضور رئیس پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ انجام شد نشان داد که برخی از رستوران‌ها کماکان به این تخلف ادامه می‌دهند. حضور مقامات دادسرا در کلانتری ها، بیمارستان ها، مراکز درمانی، خدماتی، ورزشی و اماکن عمومی به نحو همزمان در شهر تهران می‌تواند به تقویت انضباط اجتماعی در شهر کمک نموده و هم چنین نظارت بیشتر دادستان بر مراکز انتظامی، بازداشتگاه ها، توجه به حقوق عامه و رعایت حقوق شهروندی را عملی سازد.