امیر دریادار خانزادی:

اجازه نمی دهیم حتی فکر تعدی به حدود و ثغور دریایی ایران به ذهن دشمنان خطور کند

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: به دشمنان ایران اسلامی اجازه نخواهیم داد که حتی فکر تعدی به حدود و ثغور دریایی جمهوری اسلامی ایران به ذهنشان خطور کند.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌و گویی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که در طول چهل سال مبارزه و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی، همواره به‌عنوان نیرویی پیشرو، مردمی و انقلابی‌، مأموریت خود را اجرا کرده است.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش در عمل نشان داده که در این راه ضمن پاسخ‌گویی کوبنده به دشمنان، در پاسداری از منافع ملت در دریا از مقابله نظامی مستقیم با استکبار جهانی نیز اِبایی نداشته و امروز نیرویی است که عملاً متضمن حفاظت از منافع ملی میهن عزیز اسلامی بوده و آماده است تا حوزه این اقتدار و صلابت دریایی را به فضل الهی در عرصه اقیانوس‌های جهان امتداد دهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این امر در شرایطی است که تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن هرگز توقف نیافته و همواره تلاش کرده‌ایم با هوشیاری فرزندان این آب و خاک و در پرتو فرماندهی مدبّرانه و خردمندانه فرماندهی معظم کل قوا، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و بستری را فراهم کنیم که آینده روشن نیروی دریایی را در ایفای نقش، به ‌عنوان یک نیروی پیشرو و پیشران در صنایع دریایی و نظامی و توسعه مناطق دریایی کشور تضمین کند.

امیر دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: حضور گسترده و مستمر ۵۹ ناوگروه اعزامی به اقیانوس‌های جهان و ایجاد نقشی فعال و مؤثر در برقراری امنیت کشتیرانی در آبراهه‌های مهم و راهبردی جهان در شمال اقیانوس هند، خلیج عدن، تنگه باب‌المندب، دریای سرخ و شرق اقیانوس هند، نشان از حضور مقتدرانه عملی، اطلاعاتی و پشتیبانی قدرتمند فنی و آمادی دارد.

وی حماسه دفاع ۳۴روزه تکاوران دریایی، عملیات ظفرمند مروارید و حماسه ناو موشک‌انداز پیکان، مشارکت فعال در شکست حصر آبادان توسط هوادریای قهرمان، سلسله عملیات اسکورت شناورهای تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران، شرکت فعال در عملیات ثامن‌الائمه، فتح‌المبین، بدر، خیبر، والفجر را از اقدامات این نیرو در دفاع مقدس عنوان کرد.

امیر دریادار خانزادی اضافه کرد: حضور پیوسته و اثرگذار در اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد جهان، به‌ویژه شمال اقیانوس هند، خلیج عدن، تنگه باب‌المندب و دریای سرخ برای برقراری امنیت شناورهای تجاری و نفتکش در مقابل دزدان دریایی، ساخت تجهیزات و اقلام عمده دفاعی شامل ناوهای موشک‌انداز کلاس پیکان، ناوشکن‌های کلاس جماران، زیردریایی‌های کلاس غدیر و فاتح و ساخت انبوه مهمات راهبردی مانند اژدر و موشک و تکمیل آرایه‌های دفاعی پیچیده و… بخشی از کارنامه درخشان چهل سال شکوه و حماسه‌آفرینی فرزندان ایران اسلامی در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اینک در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مظهر اقتدار ملت و نظام در دریا، ضمن پایبندی به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، در کمال خودکفایی در زمینه‌های ساخت و تولید تجهیزات دفاعی تماماً ایرانی، نگهداری و تعمیر و تعلیم و تربیت نیروی انسانی متخصص، مؤمن، شجاع و برخوردار از بصیرت دینی و انقلابی در اوج آمادگی عملیاتی خود قرار دارد.

امیر دریادار خانزادی در پایان تاکید کرد: نیروی دریایی ارتش امنیت دریاهای تحت حاکمیت کشور و منافع ملی در دریاهای آزاد را تضمین کرده و به دشمنان ایران اسلامی اجازه نخواهد داد که حتی فکر تعدی به حدود و ثغور دریایی جمهوری اسلامی ایران به ذهنشان خطور کند.