آیین تکریم و معارفه معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران برگزارشد

به گزارش نویدتهران،مراسم آیین تکریم و معارفه معاون وزیر و مدیر‌عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران با محوریت تاکید بر مدیریت جهادی و هوش استراتژیک برگزار شد.
علی یزدانی مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در مراسم معارفه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران ضمن تقدیر از تلاش های همکاران‌گفت: اقداماتی خوبی در جهت بهبود وضعیت صنایع کوچک و زیر ساخت های شهرکهای صنعتی انجام شده است که همگی مرهون زحمات همه همکاران می باشد.
وی همچنن با اشاره به راه اندازی مجدد واحد های صنعتی که فعالیتشان متوقف شده بود از بهبود وضعیت شهرکهای صنعتی خبرداد و افزود: سعی ما بر ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاران در شهرکها ونواحی صنعتی وبهبود وضعیت صنایع کوچک بوده است .
یزدانی اظهار امیدواری کرد ؛ با تحقق سیاست های اقتصادی بیش از گذشته شاهد رشد در بخش صنعت باشیم.
ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری
سید ضیاالدین شجاعی برهان عضو ورییس کمیته انتصابات وزارت صنعت ، معدن و تجارت درمراسم تکریم ومعارفه مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران ضمن تقدبر از زحمات یزدانی مشاور وزیر صنعت ، معدن وتجارت برنقش صنایع کوچک در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری تاکید کرد.
شجاعی برهان به نقش شهرکهای صنعتی در صنعت اشاره و خاطر نشان کرد: این سازمان با بکار گیری سیاست های حمایتی وهمکاری بخش های دیگر وزارت صنعت،معدن وتجارت می تواند به سمت توسعه صنایع کوچک و ایجاد اشتغال گام بردارد.
رفع مشکلات اقتصادی با تکیه بر توان تولید داخلی
صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیزدر این آیین تودیع و معارفه اظهار کرد: اکنون در شرایط ویژه ای قرار داریم و همه انتظار دارند که مشکل اقتصاد حل شود این مشکلات اقتصادی همانطور که رهبر معظم انقلاب در سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره داشته اند با تکیه بر توان تولید داخلی قابل رفع است.
نجفی ادامه داد: زمانی که شهردار تبریز بودم در جریان اقدامات سازمان صنایع کوچک برای احداث و توسعه شهرک های صنعتی قرار داشتم اما موفقیت این سازمان در گرو همکاری تمام کارکنان است.
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تاکید بر بکارگیری هوش استراتژیک و مدیریت جهادی در اجرای امور گفت: در داخل کشور نیروی انسانی توانمندی در صنعت داریم که با اثرگذاری این سازمان در بخش صنعت می توان از پتانسیل ها و ظرفیت های داخلی استفاده کرد.
نجفی تاکید کرد: باید در تحول، ارتقای بهره وری و تعامل با سایر سازمان های اجرایی مرتبط استفاده کرد تا ماموریت های سازمان صنایع کوچک در رسیدن به اهداف سند چشم انداز بیست ساله تحقق یابد.
بهره برداری از 3 هزار 780 طرح صنعتی
همچنین دراین مراسم فرشاد مقیمی معاون برنامه ریزی سازمان نیز به ارایه گزارشی از عملکرد این سازمان در 22 ماه گذشته پرداخت. وی اظهار کرد:در 22 ماه گذشته 3 هزار 780 طرح صنعتی با اشتغال بیش از 88 هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده است. در کل کشور از 195 واحد کارگاهی بهره برداری شده است.
به گفته مقیمی، راه اندازی مجدد هزار و 803 واحد صنعتی به چرخه تولید، اتمام 13 طرح توسعه خوشه های صنعتی ، بهره برداری از شهرک فناوری اصفهان که از سالهای گذشته راکد مانده بود، راه اندازی مراکز خدمات فناوری کسب و کار در اهواز و یزد و راه اندازی 639 دفتر برای استقرار مشاوران نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.
معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: در این مدت بیش از 226 هزار نفر دوره های آموزشی را گذارنده اند. همراهی با دوره های GIZ آلمان، همکاری با سازمان بهره وری آسیایی و ایجاد مرکز مبادله فناوری نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.
مقیمی ادامه داد: 70 کنسرسیوم صادراتی نیز در رشته صنعت های مختلف راه اندازی شده است. شناسایی هزار و 712 واحد تولیدی صادراتی در شهرک ها و نواحی صنعتی با حجم صادراتی 2.9 میلیارد دلار نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی افزود: شناسایی و ساماندهی اصناف نیز از دیگر هدف های دنبال شده در سازمان بوده است که به همراه ایجاد مراکز لجستیک در دستور کار قرار داشته است.