شامگاه دوشنبه در بیمارستان؛

آیت الله اسدالله ایمانی دعوت حق را لبیک گفت + زندگی نامه

به گزارش نویدتهران،آیت الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس، امام جمعه شیراز و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری به ملکوت اعلی پیوست.
آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، امام جمعه شیراز و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، به دنبال یک دوره بیماری سخت، شامگاه دوشنبه در بیمارستان درگذشت.

آیت‌الله ایمانی متولد ۱۳۲۶ در شهرستان کازرون بود پدر او محمدصادق ایمانی از علما و متدین منطقه که به‌رغم داشتن تحصیلات حوزوی به کار بزازی مشغول بود؛ جد آیت‌الله ایمانی نیز به دلیل داشتن علوم دینی فراوان به کربلایی مقدس شهرت داشت.

وی دوران ابتدایی و ۳ سال اول دروس حوزوی را در کازرون پشت سر گذاشت و سپس به قم رفت و در محضر علمای بزرگ مشغول به تحصیل شد؛ وی در حوزه علمیه قم، کازرون و بوشهر تدریس کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در دانشگاه شیراز مشغول به تدریس شد.

آیت‌الله ایمانی با حکم امام (ره) در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان نماینده ایشان و امام جمعه کازرون تا سال ۱۳۸۰ مشغول به فعالیت بود؛ در سال ۸۰ نیز با حکم مقام معظم رهبری به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر معرفی شد.

وی در بهمن سال ۱۳۸۷ نیز به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز معرفی شد.

مرحوم آیت‌الله ایمانی به دلیل بیماری در اردیبهشت سال جاری استعفای خود را از نمایندگی ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز اعلام کرده بود و از چندی پیش در بیمارستان بستری‌شده بود.

نویدتهران، ارتحال این عالم وارسته را به محضر حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، علما و مردم شیراز، شاگردان و بیت ایشان تسلیت می‌گوید.