حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

آنچه در این ۴۰ سال به دست آورده‌ایم حاصل کیمیای مقاومت است

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: منطقه غرب آسیا به سبب مقاومت مردم ایران و الهام گرفتن مردم منطقه از این مقاومت، به گورستان آرزوهای آمریکایی‌ها تبدیل شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری، در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، اظهار کرد: حضور در نماز جمعه، بصیرت و معنویت را تقویت می‌کند و نمازگزاران را برای ادامه یک زندگی مومنانه و آکنده از تقوا کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: بر خود فرض می‌دانم از رهبر عالیقدر به خاطر اعتماد به این شاگرد کوچکشان صمیمانه تشکر کنم و امیدوارم به دعای رهبر عزیز و شما برادران و خواهران مومن در ماموریت امامت جمعه تهران موفق باشم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: امروز وظیفه آحاد مومنان، کیفیت بخشی به نماز جمعه است. نیاز ما به یک نماز جمعه باشکوه و رحمانی بیشتر از همیشه است. هم خطبای نماز جمعه که بنده توفیق خادمی آن‌ها را دارم و هم ستاد‌های نماز جمعه و هم آحاد مومنان جامعه در برگزاری با کیفیت‌تر نماز جمعه وظیفه‌مند هستند.

وی با اشاره به ضرورت همراهی و نظردهی نمازگزاران پیرامون موضوعات مرتبط با نماز جمعه، بیان داشت: برخی عزیزان از وجود میله‌های زیاد در نماز جمعه خشنود نیستند و بنده خواهش کردم و دوستان حفاظت محبت کردند دو ردیف از این میله‌ها برداشته شد و ما بقی نیز اصلاح می‌شود. چرا که فضای معنوی نماز جمعه صمیمی و نزدیک است. امیدوارم هم فاصله‌های ظاهری و هم فاصله‌های دیگر از جامعه مومنین برداشته شود و ما یکپارچه در کنار هم باشیم و راه نهضت اسلامی خود را با قوت بیشتر ادامه دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه حوالی ۹۰۰ نماز جمعه در کشور در حال برگزاری است، گفت: نعمت برپایی نماز جمعه، نعمت بزرگی است و باید این نعمت را شاکر باشیم و شکر آن هم این است که هم حضور باشکوه داشته باشیم و هم مسئولین امر برگزاری نماز جمعه را یاری کنیم.

وی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجر، اظهار داشت: امسال باید بهمن متفاوتی داشته باشیم چرا که چهلمین سال پیروی انقلاب اسلامی است و روز‌های خدایی باید گرامی داشته شود. روز‌های خدایی نشانه ویژه حیات طیبه هستند. آن روزی که طاغوت ذلیل و خوار می‌شود آن روز روز خداست. در تاریخ ملت ما هیچ ماهی مانند ماه بهمن و هیچ روزی مانند روز ۲۲ بهمن و هیچ دهه‌ای مانند دهه فجر نیست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، ادامه داد: طی این چهل سال، ملت عزیز ما با حضور حماسی و باشکوه خود مخصوصا در دهه فجر باطل‌السحر فتنه‌ها و توطئه‌ها را همراه خود داشتند. دشمنان ما همیشه از این حضور به خشم آمده‌اند و برایشان دیدن حضور و مقاومت یک ملت مومن دشوار است.

وی با بیان اینکه ملت عزیز ما همواره دشمنان خود را با حضور مومنانه به خشم آورده است، تصریح کرد: ماه بهمن امسال به خاطر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه آنچه در این ۴۰ سال به دست آورده‌ایم حاصل کیمیای مقاومت است، گفت: ما یک ملت بی‌نظیر داریم که ۴۰ سال مقاومت را پشت سر گذاشته است.

وی با بیان اینکه ملت ایران روز‌های تلخ سیطره طاغوت را فراموش نمی‌کند، گفت: روز‌های غارت منابع ملی توسط دشمنان ونوکری آمریکا و وادادگی در برابر استکبار روز‌های سختی بودند و ملت ما آن روز‌ها را فراموش نمی‌کند. با پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن، تولد دوباره یک ملت با راهنمایی یک انسان الهی و آزاده و عارف رخ داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه ملت ما در حال برداشت میوه‌های شیرین شجره طیبه در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی است بیان داشت: آنچه مردم ما در این ۴۰ سال دریافت کردند حاصل مقاومت و ایستادگی‌شان بود. در پرتو این مقاومت مومنانه و همبستگی ایمانی بسیاری از آرزو‌های ملت ما برآورده شد؛ تا حد زیادی ملت ما به استقلال دست یافته و از آزادی در بالاترین سطح خود بهره‌مند شده است. در عرصه‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی در حال مشاهده ایستادن یک ملت به روی پا‌های خود هستیم و دشمنان ما و ملت‌های جهان در حال مشاهده برآمدن یک تمدن جدید از شرق هستند.

وی تاکید کرد: این ۴۰ سال ایستادگی و مقاومت در برابر انواع و اقسام فشار‌ها و جنگ‌ها و فتنه‌ها و توطئه‌ها و نفوذها، بوده است. ملت ما در برابرهمه این‌ها ایستاد و خداوند شهد پیروزی را بر ما چشاند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به وضعیت فعلی دشمن، گفت: اگر از این سو تمدنی در حال طلوع است از سویی دیگر تمدن غربی در حال افول است و این امر نشانه‌های زیادی دارد. ماجرای خروج زبونانه نیرو‌های آمریکایی از منطقه مسئله کمی نیست. البته مواظب سایر توطئه‌های آن‌ها هم هستیم. این حضور دزدانه وشبانه رئیس جمهور عجیب غریب آمریکا به عراق و آن صحبت از سر حسرتش که میلیارد‌ها دلار خرج کردیم، مسئله کمی نیست.

وی با بیان اینکه حضور نیرو‌های آمریکایی جز نکبت چیز دیگری برای منطقه غرب آسیا نداشته است، اظهار کرد: منطقه غرب آسیا به سبب مقاومت مردم ایران و الهام گرفتن مردم منطقه از این مقاومت، به گورستان آرزو‌های آمریکایی‌ها تبدیل شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به وضعیت سخت رژیم صهیونیستی، گفت: نصاب شکست صهیونیست‌ها از محور مقاومت به دو روز رسیده است. جبهه مقاومت، امروز به زنجیره طلایی مقاومت در منطقه تبدیل شده است. از حزب‌الله لبنان تا حشد الشعبی عراق و ایستادگی ملت مظلو م. و مقاوم یمن.

وی تاکید کرد: ملت ما هم شهد شیرین مقاومت را خودش چشید و در حال دریافت میوه‌های آن در بخش‌های گوناگون است و هم الهام بخش منطقه در مقاومت شد و الحمدالله کسانی که سودای سیادت در منطقه داشتند و آن ائتلاف بی ارزش را در منطقه درست کردند امروز گرفتار بحران موجودیت هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین با اعتماد به جوانان مون انقلابی، نسخه مقاومت را تکمیل کنند و امیدواریم در روز‌های سختی که جامعه ما به خاطر تحریم‌ها در حال تجربه آن است، مسئولان مجاهدت خود را بیشتر کنند و مهربانی خود را در برابر مردم تقویت کنند.