آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

آمریکا می‌خواهد دنیا را علیه کشور ما بسیج کند

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر کسی با دولت، مجلس و قوه قضائیه حرف دارد، این حرف را در جلسات خصوصی بزند، گفت: قوای سه گانه چه مجریه، چه مقننه و چه قضائیه کار خودشان را می کنند و کارهای آنها مخصوصا «قوه قضائیه» وسیع و مشکل است.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد دنیا را علیه کشور ما بسیج کند، اظهار کرد: این بسیج کردن علیه سرزمین ایران و مردم نیست بلکه علیه جمهوری اسلامی و مردم معتقد به اسلام و ایمان و شجاعت و مقاومت و بصیرت است.

وی با بیان اینکه خود یمنی‌ها موشک داشتند یا از دیگران گرفتند و به ریاض پرتاب کردند، گفت: کارشناسان با بررسی نشانه های آن موشک یمنی گفتند که این موشک برای ایران نیست؛ مقامات آمریکایی برای آنکه می خواهند جهان را علیه ایران بسیج کنند، این دروغها را می گویند.میلیاردها دلار سلاح به سعودی می دهند و پول ملت بیچاره سعودی را از حاکم آن می گیرند و در راه بیچاره کردن ملت یمن صرف می کنند. ترامپ خبیث ادعا می کند بناست در خارج مرزها عدالت و صلح برپا کنیم و با این شعار دروغ می خواهد تمام فرومایگی هایش را جبران کند؛ با این حرفهایش ملت امریکا را ذلیل کرده است. برای توجیه خودش از انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی سخن می گوید؛

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه همانطور که امام راحل فرمودند، آمریکا شیطان بزرگ و ضداسلام است، تاکید کرد: آل سعود چقدر امید به داعش داشت و چقدر هزینه کرد ولی داعش مُرد و به جهنم واصل شد. آمریکایی ها چقدر امید داشتند که عراق را تجزیه کنند اما نقشه های آنها بر هم خورد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران حرم است، چون آن چیزی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، اسلام است، عنوان کرد: ملت ما ملت فداکاری است. می خواهم یک موعظه ای کنم. نظام جمهوری اسلامی ایران با این همه فداکاری که در آن انجام شده نباید تضعیف شود. ارکان نظام نباید تضعیف شوند. آنهایی که در راس نظام هستند نباید تضعیف شوند. قوای سه گانه چه مجریه چه مقننه چه قضائیه کار خودشان را می کنند. کارهای آنها مخصوصا «قوه قضائیه» وسیع و مشکل است. اگر کسی با دولت، مجلس و قوه قضائیه حرف دارد، این حرف را در جلسات خصوصی بزند. اگر جلسات خصوصی را کافی نمی‌داند، چند نفر دانشمند و باسواد و حَکم را بگذارد و جلسه بگذارد. نه اینکه آدم همینجور حرف بزند، چه بسا حرف های خلاف واقع. حرف هایی که رسانه ها ده تا روی آن بگذارند و دست اندرکاران را دلسرد کرده و مشکلات برای مردم ایجاد کند و ملت را تکان بدهد. انتقادات را باید در جلسات خصوصی مطرح کرد، این انتقادات را نباید به سطح جامعه کشاند و دشمن را خوشحال کرد.

آیت الله امامی کاشانی تاکید کرد: آنهایی که در این نظام کار می کنند، زیر چتر ولایت فقیه هستند. با وجود رهبری عادل، آگاه و فقیه، گزند و مشکلی نیست.