سرلشکر صفوی:

آمریکا در منطقه غرب آسیا مجبور به عقب نشینی خواهد شد

به گزارش نویدتهران،دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر اینکه قدرت امریکا رو به افول است، گفت: با شکل گیری محور مقاومت و الگوگیری از بیانات رهبر معظم انقلاب و امام راحل ، ملت ها سرنوشت خودشان را رقم خواهند زد.

سردار سرلشکر پاسدار دکترسید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسم رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی  از سنندج تا خرمشهر که صبح امروز در تالار خلیج فارس باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: اولین رابطه بین خرمشهر و سنندج مظلومیت است. مردم هر دو منطقه در ابتدای جنگ مورد ظلم واقع شدند و هنوز چند روز از جنگ نگذشته بود که برخی از شهرهای ما به وسیله ضد انقلاب تهدید شد.

وی ادامه داد: ضد انقلاب از مردم کردستان باج می گرفت و به مال و ناموس مردم کردستان تعدی می کردند. کومله ها در بیانیه هایشان می گفتند تا تحقق کامل انقلاب دموکراتیک به رهبری خلق کارگر تن به مذاکره نخواهیم داد.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه مردم کردستان در سه مقطع، مورد مظلومیت قرار گرفتند تصریح کرد: در مقطع اول، این مظلومیت با حمله گروهک های ضد انقلاب به شهرهای کردستان بود و مرحله دوم هم غائله پاوه و سومین مقطع هم از اردیبهشت ۵۹ تا شهریور سال ۵۹ بود.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا ادامه داد: وقتی که وارد فرودگاه سنندج شدیم، مورد استقبال پیشمرگان کُرد قرار گرفتیم. در آن زمان با لطف خداوند متعال توانستیم، پس از ۲۳ شبانه‌روز جنگ سخت شهر سنندج را آزاد کنیم.

سرلشکر‌صفوی اظهار داشت: ‌پس از آزاد سازی سنندج مردم از پاسداران و نیروهای مدافع شهر استقبال کردند. تا قبل از جنگ ما فقط در کردستان حدود ۵۰۰ شهید دادیم که نیمی از این تعداد مربوط به شهر سنندج می‌شد.

وی با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی پس از حوادث کردستان گفت: در این هنگام که ما هنوز از جنگ کردستان فارغ نشده بودیم ارتش عراق به خوزستان حمله کرد. عراقی‌ها تمام شهر را نابود کردند و می‌گفتند ما آمده‌ایم که بمانیم. مردم خرمشهر و آبادان مجبور به ترک شهر شدند و شهری که مردم در آن نباشند تبدیل به شهر ارواح می‌شود. در آن زمان برای اِشغال این شهرها خیلی سخت بود. اما در آزادسازی خرمشهر وحدت بین رزمندگان ارتش و سپاه و بسیج را می‌بینیم.

دستیار و‌ مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: پس از پایان جنگ با رژیم بعث عراق ، آنها به کویت حمله کردند و توانستند در کمتر از ۷ ساعت این کشور را تصرف کنند ، اما در کشور ما مردم ۳۴ روز فقط در خرمشهر مقاومت کردند. برای آزادسازی کویت همه به کویت کمک کردند ولی در آزادسازی خرمشهر همه به صدام کمک می‌کردند.

سرلشکر صفوی با اشاره به پشتیبانان گروهک‌های تروریستی در ابتدای انقلاب گفت: در اسناد منتشر شده از لانه جاسوسی آمریکا مشخص شدکه آمریکا از این گروه‌ها حمایت می‌کرد و آنها صدام را برای حمله به ایران تحریک کردند. از کودتای مرداد سال ۳۲ تا سرنگونی شاه در سال ۵۷ همه چیز ایران در اختیار آمریکا بود و همه جنایات شاه با تایید آنها بود. کارنامه سیاه اقدامات آمریکایی‌ها در ۴۰ سال گذشته نشان می‌دهد آنها طی این سال‌ها ما را تحت فشار گذاشتند. پشت سر ترور شخصیت‌ها در اول انقلاب آمریکا بود و دست صدام هم از آستین آمریکا بیرون آمد.

سرلشکر صفوی در پایان با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها از ملت ایران شکست خوردند و دیگر نمی‌توانند بر ما غلبه پیدا کنند ، تصریح کرد: در این ۴۰ سال، آمریکا هر توانی داشته به میدان آورده و شکست خورده‌ و آنها مجبورند از منطقه غرب آسیا عقب‌نشینی کنند. قدرت آمریکا رو به افول است و با شکل‌گیری محور مقاومت و الگو‌گیری از بیانات رهبر انقلاب و حضرت امام(ره) ملت‌ها سرنوشت خودشان را رقم خواهند زد.