دکترلاریجانی در دیدار با رییس پارلمان ارمنستان:

آمریکا به صورت مکرر توافق هسته ای را نقض می کند

به گزارش نویدتهران،رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که توافق هسته ای به صورت مکرر توسط آمریکا نقض می شود گفت:کشورهای ۱+۵ مخالف اقدامات آمریکا هستند.
دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با آرا بابلویان رئیس پارلمان ارمنستان گفت: ارمنستان کشور دوست و همسایه ایران است و سطح همکاری ها و روابط مناسبی بین دو کشور وجود دارد.

دکتر لاریجانی گفت: سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور زمینه های لازم برای گسترش را دارد به خصوص با فعال کردن تجار دو کشور به گسترش رابطه تجاری در کشور امیدوار بود.

لزوم بررسی آلودگی ارس و تلاش برای برطرف کردن آن

رئیس مجلس شورای اسلامی به ضرورت فعال کردن تجار ارمنستان تاکید کرد و گفت: امیدوارم آلودگی رود ارس توسط ارمنستان بررسی و برطرف شود و ادامه مشکل رود ارس برای دو کشور آسیب زا است. در عرصه های اقتصادی و تجاری از فعال شدن تجار ارمنستان استقبال کرد.

دیدار رئیس مجلس ارمنستان با دکتر لاریجانی

لاریجانی ادامه داد: نقش ارمنستان در صلح و ثبات منطقه مفید بوده است و اکنون در شرایط آشفتگی های پیش آمده توسط آمریکا همبستگی های منطقه بسیار مفید و موثر خواهد بود.

لاریجانی به گسترش روابط اقتصادی به خصوص در حوزه های انرژی تاکید کرد.

رفتارهای آمریکا برای جهان مشکل ساز است

رئیس مجلس شورای اسلامی به مذاکرات دو ساله هسته ای کشورمان اشاره کرد و گفت: اخیرا آمریکا به صورت مکرر توافقنامه هسته ای را نقض می کند هر چند سایر کشورهای 1+5 مخالف اقدامات آمریکا هستند اما این رفتار آمریکاییان برای جهان مشکل ساز خواهد شد.

وی گفت: استدلال آمریکاییان این است که توافق هسته ای با روش قبلی بوده و تعهدی برای دولت جدید به وجود نمی آورد با این استدلال کودکانه حتی قوانین اقتصادی هم نمی تواند بین کشورها شکل بگیرد.

در این دیدار رئیس پارلمان ارمنستان نیز با ابراز خوشحالی از سخنان دکتر لاریجانی در نشست امنیتی منطقه گفت:نقش ایران در صلح و ثبات منطقه همواره تعیین کننده وکمک خوبی برای ایجاد صلح پایدار در منطقه بوده است.

رئیس پارلمان ارمنستان :ایجاد منطقه آزاد اقتصادی مورد موافقت دو کشور می تواند روابط اقتصادی فس مابین را تقویت کند

رئیس پارلمان ارمنستان به ارتباط کشورش با ایران اشاره کرد و خواستار گسترش آن به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری شد و از فعال شدن تجار ارمنستان استقبال کرد.

وی گفت: ایجاد منطقه آزاد اقتصادی که مورد موافقت دو کشور قرار گرفته می تواند روابط اقتصادی دو کشور را تسریع بخشد.

رئیس پارلمان ارمنستان خواستار فعال شدن گروه های دوستی پارلمانی دو کشور شد و گفت: از شما دعوت می کنم در سفری به ارمنستان از کشور ما بازدید و گفت و گوهایی با یکدیگر داشته باشیم.

بلوبیان در خصوص انتقال انرژی ابراز علاقه کرد و گفت: ساختارهای این همکاری فراهم شده است اما باید در اجرای توافقات تسریع شود.

ارمنستان همواره سیاست موضع پایداری نسبت به ایران دارد

رئیس پارلمان ارمنستان توافق هسته ای کشورمان را یک توافق بین المللی دانست و نه یک توافق بین چند کشور و گفت: در طول مذاکرات سخت هسته ای همواره مسائل را پیگیری می کردیم و بعد از این توافق ارمنستان نیز یک نفس راحت کشید ما همواره نگران شما بودیم.

بابلویان به مشکلات پیش آمده و تک روی های آمریکا اشاره و تاکید کرد: این مسئله هم حل خواهد شد اما مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. ارمنستان همواره سیاست موضع پایداری نسبت به ایران دارد و از ایران حمایت کرده است.

رئیس پارلمان ارمنستان گفت: ارمنستان کشور کوچکی است اما صدای خودش را در افکار عمومی بلند کرده است، هم برای خودش و هم برای حق همسایگان خود.

زندگی صلح آمیز و راحت پیروان ادیان مختلف در دو کشور ارمنستان و ایران دوره دانش افزایی برای سایر کشورها است

وی به مناسبات فرهنگی دو کشور اشاره کرد و گفت: زندگی صلح آمیز و راحت پیروان ادیان مختلف در دو کشور ارمنستان و ایران دوره دانش افزایی برای سایر کشورها است. در ارمنستان مسجدهای مسلمانان وجود دارد و آنها در کنار شهروندان سایر ادیان زندگی مسالمت آمیزی دارند. درایران نیز کلیساهای زیادی وجود دارد و پیروان ادیان مختلف در کنار یکدیگر زندگی خوب و راحتی دارند.