سرلشکر صفوی:

آمریکا با چالش قدرت انقلاب اسلامی ایران و فرهنگ مقاومت روبرو است

به گزارش نویدتهران، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: آمریکا با چالش قدرت انقلاب اسلامی و فرهنگ مقاومتی که به محوریت ایران اسلامی در منطقه در حال شکل‌گیری است مواجه است.

سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در همایش ملی پرچم‌داران انقلاب و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: آمریکا و اروپا که بر دنیا و اقتصاد متکی هستند بزرگ‌ترین چالش خود را «تمدن اسلام» می‌دانند؛ هرچند برای از بین بردن ارزش‌های اسلامی و انقلاب با بهره‌گیری از ماهواره‌ها و فضای مجازی در حال تلاش هستند تا سبک زندگی و فرهنگ ما را تغییر دهند، ولی اکنون انقلاب اسلامی به قطب مهم فرهنگی دنیا تبدیل شده است.

وی بیان کرد: قدرت از نیم کره غربی در حال قدم گذاشتن به نیم کره شرقی و آسیایی است و اکنون روسیه و هندبه قدرت بزرگی تبدیل شده‌اند؛ قطب فرهنگی جدیدی با محوریت انقلاب اسلامی نیز به رهبری رهبرمعظم انقلاب اسلامی در حال شکل‌گیری است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به قدرت مقاومت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس و هم‌چنین توطئه‌های بعد از جنگ تحمیلی گفت: مکتب مقاومت اکنون در دنیا نمایان است و در ایران اسلامی شکل گرفته و در عراق، سوریه و لبنان توسعه یافته است این مقاومت با الگوگیری از مقاومت ایران اسلامی است که اکنون آمریکا و اروپا با آن در چالش هستند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) ملت ایران در مقابل تحریم اقتصادی و فرهنگی در حال مقاومت هستند ملت ایران در مقابل جنگ فرهنگی دشمن با ابزار ماهواره و شبکه‌های مجازی که برای براندازی انقلاب در تلاش هستند، مقاومت می‌کنند.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: گفتمان مقاومت در جهان اسلام که از زمان «سید جمال الدین اسدآبادی» شروع و به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی شکل گرفت اکنون به رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای در حال توسعه است و اکنون به یک مکتب سیاسی تبدیل شده و به نظر اندیشمندان جهان اسلام امروز دنیا از چند قطبی به سمت گفتمان اقتصادی و فرهنگی در حال تغییر است و دوران جنگ سرد جدیدی اکنون آغاز شده است.

وی ادامه داد: اکنون گسل استراتژیکی با ماهیت نظامی در حال شکل‌گیری است و آمریکا و اروپا را مقابل چین و روسیه قرار داده است؛ مهم‌ترین کشور‌های اروپایی انگلیس و فرانسه با قدرت نظامی بحری در جنگ افغانستان و عراق در مقابل جنگ بری با روسیه روبرو شدند.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران آمریکا و اروپا بیان کرد: امروز آمریکا با بحران و چالش اقتصادی روبرو است چین مصمم است قدرت اقتصادی خود را بر آمریکا مسلط کند در سخنان رئیس جمهور آمریکا «ترامپ» بر از بین رفتن حیثیت آمریکا در جنگ در عراق اشاره شده و حزب دموکرات‌ها و اوباما را زیر سوال برده است طبق گفته او تحمیل جنگ بر آمریکا علاوه بر کشته شدن چندین هزار سرباز آمریکایی ۷ تریلیون دلار آمریکا هزینه کرده است.

وی اضافه کرد: دشمن با روی کار آوردن انقلاب‌های ساختگی به ظاهر اسلامی به نام داعش، القاعده و طالبان هدفی جز جنگ با اسلام ناب محمدی و ارزش‌های انقلاب اسلامی نداشت، ولی چندی نگذشت که با رشد فرهنگ مقاومت ، محصول آن‌ها در منطقه هم در حال افول است؛ اکنون شیعیان و اهل سنت دنیا بر این باورند که تنها مکتب نجات بخش دنیا اسلام ناب محمدی(ص) است.

دکتر صفوی گفت: اکنون یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون مسلمان تحت تأثیر انقلاب اسلامی هستند و تا پایان قرن ۲۱ در حال تبدیل شدن به قدرت فرهنگی جهان هستند

وی با اشاره به مشکلاتی که در بعضی ساختار‌ها در کشور مشاهده می‌شود، بیان داشت: تنها راه عزت ملت ما تکیه بر تدابیر رهبری و اقتصاد مقاومتی است لذا باید اشکالات را در دولت سازی را بررسی و با راهبرد اقتصادی به موفقیت برسیم البته در زمینه معنوی قدم خوبی برداشتیم، ولی در راهبرد‌های اقتصادی موفق نبودیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا از روحانیون خواست تا در تبیین راهبرد کلان انقلاب اسلامی به نسل جدید و پیگیری مشکلات در بعد ملی و استانی همکاری کنند.

سردار صفوی با اشاره به وجود ۴۶ میلیون نفر افراد زیر ۴۰ سالی که بعد از انقلاب به دنیا آمده‌اند، بیان کرد: نوع زندگی، دیدگاه و نگرش آن‌ها نسبت به مسائل گوناگون از جمله انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تفاوت دارد ؛ ایران اسلامی هم کشوری بسیار وسیعی است شرایط کشور هم شرایط حساسی است ؛ اکنون در پیچ تاریخی قرار داریم ؛ باید با درک این مهم مقاومت کنیم تا در برابر دشمن پیروز شویم.