به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) صورت گرفت؛

آغاز بهره‌برداری آزمایشی از طرح آبرسانی غدیر2

به گزارش نویدتهران،طرح آبرسانی غدیر2 که به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) انجام شد ، در منطقه ام‌الدبس به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید.

طرح آبرسانی غدیر2، با حضوردکتر اردکانیان وزیر نیرو وجمعی ازفرماندهان و مسئولین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و مدیران و مسئولین استان خوزستان در منطقه ام‌الدبس به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح این مرحله از طرح غدیر، آبرسانی به چهار شهر دارخوین، شادگان، خرمشهر و آبادان به صورت نهایی انجام شد.

دکتر سازمند مدیر پروژه طرح آبرسانی غدیر در گفت و گویی با ارائه روند اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در اجرای این پروژه عظیم گفت: قرارگاه طی 10 ماه گذشته نسبت به تأمین بیش از 180 هزار تن ورق فولادی و ساخت و پوشش بیش از 140 کیلومتر لوله‌های فولادی با قطرهای مختلف 1800، 2000 و 2400 میلیمتر با به‌کارگیری تمامی کارخانجات لوله‌سازی و پوشش کشور اقدام نموده است .

وی افزود: در حال حاضر 102 کیلومتر از این خط لوله در خط انتقال آب 2000 میلیمتر محدوده ارتفاعات ام‌الدبس تا آبادان و خرمشهر به همراه نصب شیرآلات و اتصالات مورد نیاز (نصب بیش از 230 عدد شیر هوا و شیر قطع و وصل به قطر 2000 میلیمتر) انجام شده است.

دکترسازمند تصریح کرد: با توجه به شرایط سخت جوی منطقه و گرمای طاقت‌فرسای بالای 50 درجه سانتیگراد که دمای هوا در حین جوشکاری داخل لوله‌ها حدود 65 تا 70 درجه سانتیگراد نیز می‌رسد، کار به صورت شبانه‌روزی انجام شد و این پروژه با این حجم و زمان در نوع خود بی‌نظیر بود.