دکترصادق نجفی:

آغاز اجرای فاز توسعه ۵۰۰ هکتاری شهرک صنعتی قرچک

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از آغاز عملیات اجرایی در فاز توسعه شهرک صنعتی قرچک با مساحت ۵۰۰ هکتار خبرداد و گفت: شهرک صنعتی قرچک ظرفیت استقرار سرمایه گذاران تهران را دارد و یک مزیت مناسب برای استان تهران در توسعه اشتغال و کارآفرینی جوانان است.

صادق نجفی به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت علي اكبر(ع) و روز جوان ضمن بازديد از فرايند توليد واحد صنعتي توليد كننده پارچه مبل در شهرك صنعتي قرچك از كارآفرينان جوان اين واحد صنعتي نیز تقدير كرد. اين واحد صنعتي كه در مراحل نهايي قرار دارد، روزانه حدود ۴ ميليون متر پارچه رومبلي توليد خواهد كرد و در آينده اي نزديك به بهره برداري خواهد رسيد.

گفتني است، اين واحد توليدي توسط جوانان كارآفرين ايجاد و به زودي آغاز به كار خواهد كرد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان «حمایت از کالای داخلی» اظهار کرد: شهرستان قرچک با وجود موقعیت مناسب جمعیتی و نیروی انسانی جوان که دارد باید برای استان تهران یه مزیت مناسب در هدایت و توسعه کارآفرینی باشد.

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد: باید اقداماتی انجام شود تا مجموعه شهرک های صنعتی برای فعالیت کارآفرینان صنعتی و بخش های خدماتی مناسب شود. شهرک صنعتی قرچک و سایر شهرک های صنعتی استان تهران باید محلی برای اشتغال جوانان باشد.

نجفی با اشاره به نشست مشترک با صنعتگران مستقر در شهرک صنعتی قرچک و فرمانداران و مسيولان محلی گفت: نبود گاز در این شهرک یک مشکل جدی برای صنعتگران بود که با پیگیری های انجام شده و همکاری فرمانداری قرچک نیز این مشکل رفع شده و اکنون در حال اجرا است.

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به آغاز ساخت فاز توسعه ای ۵۰۰ هکتار در شهرک صنعتی قرچک اشاره کرد و گفت: در دیدار با فرماندار قرچک نیز موضوع تکمیل زیرساخت ها مطرح شد تا زمین های شهرک صنعتی قرچک هرچه سریعتر برای استقرار سرمایه گذاران آماده شود.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران با اشاره به اینکه سرمایه گذاری های تهران باید به سمت شهرک های صنعتی بخصوص شهرک صنعتی قرچک سرازیر شود، تاکید کرد: تکمیل زیرساخت ها در شهرک صنعتی قرچک نیازمند همکاری تمام دستگاه های اجرایی و بخش های خدمات رسان مربوطه است.

وی همچنین یادآور شد: باید در برنامه های آمایشی شهرک صنعتی قرچک بازنگری شود تا نوع صنعت و خدمات قابل ارایه در این شهرک شناسایی و به سرمایه گذاران جدید معرفی شود.