ساعاتی پیش رخ داد؛

آتش سوزی گسترده در کارخانه تولید رنگ و مواد شیمیایی

به گزارش نویدتهران،بروز آتش سوزی در کارخانه رنگ و مواد شیمیایی در کیلومتر 18 بزرگراه لشگری، آتش نشانان چندین ایستگاه را به محل حادثه کشاند.
در پی بروز آتش سوزی در کارخانه تولید رنگ و مواد شیمیایی ساعت 14:56 امروز، نیروهای عملیات 7 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای تنفسی و تانکر های آب به محل حادثه در کیلومتر 18 بزرگراه لشگری(جاده مخصوص کرج) اعزام شدند.
واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: آتش نشانان 3 دقیقه پس از اعلام ستاد فرماندهی، خود را به محل آتش سوزی رساندند و با کارخانه تولید رنگ و مواد شیمیایی به مساحت 2 هزار متر مربع روبرو شدند که در دو بخش سوله مسقف و فضای باز دچار آتش سوزی شده بود.
وی ادامه داد: آتش سوزی به حدی بود که به یک چاپخانه در مجاورت کارخانه نیز سرایت کرده بود. در این حادثه آتش نشانان به سرعت عملیات خود را با ایمن سازی کارخانه و قطع برق و گاز آغاز کردند.
کیانی بیان کرد: آتش نشانان بلافاصله به چندین گروه تقسیم و از چند جهت به سوی شعله های آتش حمله ور شدند.
وی افزود: در این عملیات به علت وجود مواد قابل اشتعال، چندین انفجار رخ داد که آتش نشانان تمام تلاش خود را برای محاصره و خاموش کردن آتش به کار بستند.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: آتش نشانان در یک عملیات نفسگیر در گرمای طاقت فرسای تابستانی موفق شدند آتش سوزی را به طور کامل مهار و خاموش کرده و از گسترش و سرایت بیشتر آن جلوگیری کردند.
به گفته کیانی، آتش نشانان در عملیات جستجو با پیکر سوخته فردی مواجه شدند که به تایید عوامل اورژانس جان خود را از دست داده بود.
وی گفت: نیروهای عملیات سازمان آتش نشانی هم اکنون در حال عملیات لکه گیری این آتش سوزی و ایمن سازی محل حادثه هستند.